Nazwa forum

...a tu król podobny ogniowi Albo spadającemu z góry potokowi Idąc owym szaszorem i ogromną lawą, Lewą tu Chmielnickiego, a tam ręką prawą Dosiągł Chana samego; wpół ich rozerwawszy Niesłychaną przewagą; dopieroż im dawszy Ognia więcej...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#31 2010-10-05 17:56:26

 Ostwald xD

Administrator

6075912
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 414
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

To jest prawda. Polska jest nie do zwyciężenia... ale Polska jest głupia.... Przykro mi to mówić ale to jest fakt... Nie raz i nie dwa były informacje o różnych zagrożeniach a władze to sobie olały (np. wojny z z tatarami.... nawet posłowie byli wysyłania do Wa-wy... a magnateria "nie- bo obiecali pokój..") i potem było jak było. Mądry Polak po szkodzie. Ja mam nadzieję, że do "ogarnięcia" się Polaków nie będzie potrzebny żaden zryw okupiony krwią ani nic w tym stylu.

Offline

 

#32 2010-10-05 18:18:14

 K.V.A.

Moderator

8994786
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 735
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Nie chciałabym żeby tak było, ale impuls typu UWAGA, UWAGA Ruscy atakują z rozkazu Putina!! bo na to się zanosi. Skoro sobie próby ataku na Warszawę i próby nuklearne na terenie Białorusi przy granicy z Polską urządzaja a rząd nie reaguje. A jak raz zareagował to NATO nas olało i Europa też, a teraz jeszcze problemy robią bo za korzystnie w sprawie gazu się dogadalismy... Boże!!

Offline

 

#33 2010-10-05 18:42:42

 Ostwald xD

Administrator

6075912
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 414
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

I tak będzie, że nas oleją.... i tak będzie, że będzie atak. Rosjanie to potęga. Dlaczego nikt im sie nie postawi? Właśnie oto chodzi, że Polskę mają"gdzieś" bo nikt nie chce z Rosjanami zadzierać.... Oni doskonale wiedzą co robią.... Tylko Kaczyński myśli, że jego apele, listy i wystąpienia coś w tej sprawie pomogą.... jak to powiedziała nasza p. od geografii "Pan prezydent za bardzo domagał się wyjaśnienia sprawy Katynia... Hmmm ciekawe gdzie i kiedy znigął...Może Rosja chwilę przed obchodami zbrodni Katyńskiej?". Bardzo jednoznaczna wypowiedź.... Ja się wolę w to nie wtrącać.... stało sie co się stało... powszechnie jest to uznane za wypadek i lepiej by było gdyby tak zostało.

Offline

 

#34 2010-10-05 18:55:07

 K.V.A.

Moderator

8994786
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 735
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Lepiej!?! No nie wiem. O Katyniu nie wolno było do lat 70. mówić w ogóle. Później 25 lat po wojnie pierwsze słuchy sie pojawiły, a całej prawdy nawet teraz nie znamy, bo Ruscy nie chcą żebyśmy zanli. Może za 50 lat okaże sie że to prawda co ten jeden facet niby kamerą nagrał, że ich zestrzelono. I dlaczego cała obsługa lotniska po katasrofie znikneła? - Czyżby musiała sie w trybie natychmiastowym stawić u najwyższych władz w celu ustalenia wspólnej wersji!?!

Offline

 

#35 2010-10-05 20:12:47

 Ostwald xD

Administrator

6075912
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 414
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Oczywiście, że nie chcą....  Tak jak teraz znowu jakiś typ książkę napisał ze Katyń to dzieło niemców... a inny napisał, że Hitler nie miał pojęcia o holokauscie.... -_- za to szkoda, że nikt nie napisał jeszce o tym, że nosze czarno fioletowe buty ..... Co do tych gości.... dziś była ożywiona rozmowa na ten temat u mnie w klasie i 80 % z nich mówiła, że Ci od filmikiów żyją... ja tam nie wiem... mnie dziwiło to, że na początku 3 osoby przeżyły potem nawet o 6 mówiono a wyszło, że jednak nikt... teraz znowu, że to nie ciało Lecha Kaczyńskiego jest pochowane na Wawelu... ale co najbardziej mnie boli... Ruscy nie dali Polakom dojść do sprawy.. ile czasu minęło od tej chwili? Prawie pól roku... dopiero możemy ruszyć my...;/

Offline

 

#36 2010-10-06 17:12:52

Wer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 680
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Ja pierdziu... Taka jest prawda że ludzie szukają dziury w całym - kurde, jak będą tak się kłócić o byle gówno, to będzie 5 rozbiór Polski Czwarty raz to było wstąpienie do UE. Ogólnie ostatnio rozkminialiśmy z facetem od histy który nas niestety nie uczy tym podobne sprawy - Smoleńsk, Akcję "Krzyż" itp.
Ogólnie na dziś kończę rozkminianie forum bo jestem zmęczona i chora

Offline

 

#37 2010-10-06 18:24:27

 Ostwald xD

Administrator

6075912
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 414
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Dokładnie... z Unią będzie jak z Ligą Narogów.... będzie wielkie "bum" i się rozleci.... Jest w historii kilka faktów potwierdzających, że takie coś na stałe nie wypali... bądźmy realistami....

Offline

 

#38 2010-10-07 11:06:11

Wer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 680
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Dokładnie. UE to zło tak samo duże jak babcie moherowe na krakowskim przedmieściu
Już kara za nadwyżki żywności i jej utylizacja jest tak idiotyczna że głowa mała
Może do Afryki jest rzeczywiście daleko i wysyłka się nie opyla, ale Kurka, mało to osób u nas głoduje czy na Ukrainie ? ;/ Choć nawet Ukraina w unii nie jest, ale no sorry... Już lepiej tam wysłać niż ma się zmarnować...

Offline

 

#39 2010-10-08 16:02:30

 K.V.A.

Moderator

8994786
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 735
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Ale był kiedyś w Polsce jedem niemiec, który powiedział, żeby Polska do Uni nie wstepowała bo z nas skansen europy zrobią, to go nazwali św. Pawłem, bo niby sie nawrócił. A teraz co mamy? nie tak jest? Autostrady nie można wybudować bo robiaki jakieś tam żyją, ostatnio w sprawie gazu za dobrze sie z Ruskimi ułożyliśmy i im przeszkadza. Koleś miał całkowitą rację. jeszcze trochę - parenaście lat takiej polityki i ludzie z Zachodu będą przyjeżdżać do Polski żeby zobaczyć jak się w średniowieczu żyło.

Offline

 

#40 2010-10-08 17:43:06

Wer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 680
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

No i całkowita racja.
Jak gdzieś kiedyś pisałam - źle się dzieje w Polsce
Z dwoma niesamowicie inteligentnymi kolegami rozkminiałam takie tematy o 2 w nocy na obozie ;D
Stwierdziliśmy że demokracja i UE to najgorsze co może być. Niestety lepszego ustroju na razie nie wymyślono a UE i tak do dupy jest i się rozpadnie.
Były jeszcze ciekawsze wątki i fakty, ale nie bardzo teraz pamiętam xd

Offline

 

#41 2010-10-08 17:59:26

 K.V.A.

Moderator

8994786
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 735
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Ja osobiście uważam, że ustrój taki jaki był w wieku XVI i XVII w Polsce był bardzo dobry (z małymi wyjątkami). Demokracja była - była, władza centralna była - była, rządy grupy arystokracji były - były. Można powiedzieć, że to taka mieszanka ustrojów, ale jednak fakt faktem Rzeczpospolita wtedy przynajmniej gospodarczo kwitła, wiek XVI do tej pory nazywa się złotym, a w wieku XVII Polska była ,,spichlerzem Europy", i byłoby tak dalej tylko wojny nas strasznie wyczerpały. Ale układ sił był równomierny, wszystkim sie podobało, nie było afer, ani rewolucji. Właściwie te pojawiły się wraz z dokładnie pojętym parlamentaryzmem. Kiedy w sprawowaniu władzy mogły brać udział również niższe grupy społeczne - wcześniej sie rewolucje nie przytrafiały w takiej skali.

Offline

 

#42 2010-10-08 18:55:15

 Ostwald xD

Administrator

6075912
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 414
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

No niestety. Wg. mnie Polska to Meksyk Europy....
Dziury w prawie jak w polskich drogach.... I nikt z tym nic nie chce zrobić... żeby się tu coś zmienuiło musi sę coś stać... tak jak np. z dopalaczami... było wszystko ok... póki nie zaczynali umierać z przedawkowania.... tydzień starczył by większość roboty mieli za sobą z tym gównem...

Offline

 

#43 2010-10-08 19:03:28

 K.V.A.

Moderator

8994786
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 735
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Stara mylisz zapobiegliwość z lenistwem. Przecież polskie drogi są takie specjalnie bo nasi politycy mądrze myślą. Jedziesz za granicą jakaś drogą i jak jesteś padnięta to zasypiasz, a u nas nie zaśniesz za Chiny Ludowe, bo Cię tak przetrzepuję, że poczujesz w gardle co jadłaś na śniadanie. Poza tym sprawa z dopalaczami to jedna wielka pomyłka. Na opakowaniach jest napisane że to arytkuł kolekcjonerski, więc leczenie osób, które to zażyły po prostu ne powinno być refundowane. Poza tym ludzie jak arytkuły kolekcjonerskie tak wam smakują to się zapchajcie znaczkami pocztowymi, albo jedzcie plastelinę - ona też do tego nie służy tak, jak dopalacze.

Offline

 

#44 2010-10-08 19:18:30

 Ostwald xD

Administrator

6075912
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 414
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Hahahah taaaaak z tymi drogami masz pewnie rację... W Niemczech jakiś tam nowy samochód wyprodukowali, który czuje, że zasypiasz i budzi. Nam nie potrzebne takie nowinki techniki xD Ale i tak moją ulubioną drogą jest "Malborska" ta zabytkowa z Malborka na Gdańsk.... trzy samochody kolo siebie się zmieszczą spokojnie, a że kocie łby zamiast jakiegoś asfaltu to mózg po jej przejechaniu staje się wodą XD! Czad!

Offline

 

#45 2010-10-08 19:32:59

 K.V.A.

Moderator

8994786
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 735
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Jak się do mnie jedzie jest taka droga w której są dziury takie, że chwilami żołądek ma się wyżej niż głowę, z tym, że ta droga jest akurat asfaltowa.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gpoke.pun.pl www.fan-pokemon.pun.pl www.tibia22.pun.pl www.chaotic.pun.pl www.yumyum.pun.pl