Nazwa forum

...a tu król podobny ogniowi Albo spadającemu z góry potokowi Idąc owym szaszorem i ogromną lawą, Lewą tu Chmielnickiego, a tam ręką prawą Dosiągł Chana samego; wpół ich rozerwawszy Niesłychaną przewagą; dopieroż im dawszy Ognia więcej...

#16 2010-09-29 17:33:45

Wer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 680
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Tia... Chcą zrobić Irlandię, Amerykę i tylko politycy wiedzą co jeszcze... Polska ma być Polską kurde, a nie jakimś zagranicznym gównem.

Chyba niestety dbanie o tradycje i nauka historii, a zwłaszcza wyciąganie z niej wniosków, jest coraz mniej popularne i praktykowane -.-
O tym liście to chyba nie słyszałam Obiło mi się o uszy tylko że jak szwaby chcieli te swoje posiadłości itp. to Lechu im wysłał odpowiedz żeby nam zapłacili rekompensatę za II Ś Czy coś w ten deseń

Offline

 

#17 2010-09-29 17:42:11

 Ostwald xD

Administrator

6075912
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 414
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Ogolnie chory facet .... Nie wiem czy on chce wywołać kolejną wojnę z Ruskami?? Polacy 2 sie i 3 żeby jakoś sobie ich udobruchac a ten nie i nie i dolewa oliwy do ognia;/ .

Ja np. sama osobiście żałuję, że moi rodzice tak nie stawiali nigdy na patriotyzm i wielu rzeczy musiałam się sama dowiadywać...
Uważam, że dzieciom od małego powinno się opowiadać o takich rzeczach... o tym, że sie powinno kochać ojczyznę a do poduszki śpiewać 'Hej hej Ułani""W stepie szerokim" czy inne tego rodzaju piosenki ... oczywiscie nie zawsze ale ileż można piać "aaaa kotki dwa" XD.
Młodzi ludzie teraz nie chcę się uczyć takich rzeczy bo się czują zbyt bezpiecznie....

Offline

 

#18 2010-09-29 18:41:53

Wer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 680
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Ech... Niestety on skończył podstawówkę którą przemieniono w moje gim ;/

Wiesz co ? Gdyby nie mój brat to pewnie teraz też by była jakąś pustą debilką... Ale chwała mu za to że zaszczepił we mnie miłość do historii poprzez praktyczne jej pokazywanie. Inscenizacje i eksploracje - i historia staje się 1000% ciekawsza. Naprawdę

Offline

 

#19 2010-09-30 17:45:12

 K.V.A.

Moderator

8994786
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 735
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Nie popełniać błędów - mądre, ale w Polsce historię dobrze zna tylko elita intelektuala i to nie cała, a dokładniej mówiąc historycy , filozofi i prawnicy. A młodzież!?! zainteresowanie ogranicza sie jedynie do tych, którzy chcą iść na prawo, historię i jej pochodne, bo tylko na te kierunki wymaga się bezwzględnie zdania na maturze historii. I jest na chwilę obecną tak, że jest to jedynie 16 tys. młodych ludzi w całym kraju. A reszta!?! Dobrze historia jest trudna, ale jakże piękna!?!

Offline

 

#20 2010-09-30 18:31:30

Wer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 680
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Oj, zdziwiłabyś się
Historyk czy w każdym razie koleś który pisał moją starszą książkę do przedmiotu walił takie gafy... Daty mylił, inne rzeczy, a zwłaszcza - chyba gdzieś już pisałam - że bitwa pod Grochowiskami była przegrana -.- I w tym momencie we mnie się krew zagotowała bo byłam na tym polu wiele razy, szukałam o tym info i trochę znam fakty...
A no i jeszcze mój szanowny nauczyciel historii często coś takiego mówi -  "Nie wiem tego i tego, bo mnie to nie interesuje."
Aż ma się ochotę za niego poprowadzić lekcję -.-
I kiedyś śp. Gosiewski odwalił kitę - zaczął się burzyć jak mu powiedziano że bolszewicy ginęli w polskich obozach - to niestety prawda. A niby do "elity intelektualnej" się wpisywał...
Generalnie to ja idę zdawać rozszerzoną historię a i o Kampanii Wrześniowej to mogę opowiedzieć co się mniej więcej w poszczególnych dniach działo

Edit - O taaak, historia jest piękna, a już zwłaszcza ożywiona

Ostatnio edytowany przez Wer (2010-09-30 18:32:13)

Offline

 

#21 2010-09-30 20:44:38

 Ostwald xD

Administrator

6075912
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 414
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Dokładnie. Historią trzeba zainteresować...
Ja mam kumpla który nie zdaje historii a ma same 6 xD ale u niego to rodzinne-Ojciec historyk, matka historyczka, brat tak samo ma jobla

To podobnie jak moja babka od biolgii...."nie wiem spytajcie się kogo innego"
Hahah a co do autorow podręczników.... Jeden z autorów jakże wielbionego i chwalonego przez młodzież podręcznika od biologii tez u mnie uczy xd

Offline

 

#22 2010-10-01 18:39:21

 K.V.A.

Moderator

8994786
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 735
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Fajniutka rodzinka u mnie niestety w całej rodzinie tylko ja kocham historię. Stary woli ścisłe przedmioty z resztą jak cała jego rodzina tam mat fiz bio chem geo, mama zdecydowanie fiż moja kuzynka najblisza języki obce - niemca TEKSAS i wśród nich ja - jedyna, która interesuje się historią.

Offline

 

#23 2010-10-01 21:38:24

 Ostwald xD

Administrator

6075912
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 414
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

A u mnie moja ciocia uwielbia historię....
jejku jak ja czasami do niej pojadę, jakie ona rzeczy opowiada...(chciałam napisać, że robi wykłady ale to by było złe stwierdzenie gdyż mówi o tym w sposób naprawdę ciekawy i człowiek który jej słucha nie odejdzie póki nie skończy)
Tata? Tata nie wiem, chyba fizyka , mama geografia, moj brat j. obce, kuzynostwo też "ściśli" . A za historia tak tylko my dwie z ciocią ... aczkolwiek duuuuuuuuuuuużo mi do niej brakuje.

Offline

 

#24 2010-10-03 19:09:33

 K.V.A.

Moderator

8994786
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 735
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Jak wspomniałaś o cioci to mnie się przypomina moja rodzinka. Jak są czyjeś imieniny, rodzina się zjedzie to też wielce ciekawe historie krążą. Jak mężczyźni usiądą przy wódce to najpierw o rodzinie tej której nie ma oczywiście każdy wygarnie co mu na sercu leży, później o wojsku - jak to dawniej było, a później o polityce i o wojsku też jest mega ciekawie i sporo się można rzeczy dowiedzieć, czasami nawet takich o których się wiedzieć nie powinno

Offline

 

#25 2010-10-03 21:38:39

 Ostwald xD

Administrator

6075912
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 414
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Kurczeeeee fajnie:D. No u mnie to jest pierdolenie o moim wujku(bracie mojego taty), o politycze, o kościele a potem zaczyna się opowiadanie w stylu" Bo Zbyszko z Bogdańca to...."

Offline

 

#26 2010-10-04 19:04:39

 K.V.A.

Moderator

8994786
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 735
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Zbyszko z Bogdańca !?! o_O to u mnie tak nie ma, ale polityka, wojsko, rodzina - obowiązkowo hihihih

Offline

 

#27 2010-10-04 19:59:43

 Ostwald xD

Administrator

6075912
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 414
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

U mnie w wojsku tylko tatulko. Polityka jedni za PO drudzy za PiS'em (widomo co z tego może wyniknąć) A rodzina chyba jest na każdym takim "zlocie "obgadywana xD

Offline

 

#28 2010-10-04 20:24:22

 K.V.A.

Moderator

8994786
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 735
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Polityka - żadna partia bo wszyscy to są powiedzmy delikatniutko najgorsi. wojsko - oj był taki jeden co każdą gwiazdę znał, inny ktoś tam z kądś tam granatem to 80 metrów rzucał, a później sie okazało, że on rzut oszczepem trenował, ktoś tam inny każdy zespół muzyczny znał, a jeszcze ktoś inny owady kolekcjonował, czy robaki jakieś - już nie pamiętam i kiedyś mu złapali takiego bardzo małego co miał za to 12 cm wąsy, inny jakiś zawodowy wojskowy wszystko latał i udoskonalał bo elektronikiem był czy jakoś tak, a jak chciał odejść to niby coś tam mu wstrzyknęli i mu sie rozum pomieszał czy coś takiego...

Offline

 

#29 2010-10-04 22:46:13

 Ostwald xD

Administrator

6075912
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 414
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Nieźle... Czyli jest o czym mówić.... U mnie (zapomniałam o tym;p) na takich zjazdach opowiada tata co odwalał z kuzynem po wsi(tatuśko pochodzi ze wsi spod Lublina). Nie raz i nie dwa spadłam z fotela ze śmiechu... i nie raz i nie dwa jeszcze pewnie spadnę. Ja o polityce teraz mam na WOSie.... męczy mnie ten temat i drażni, oj jak mnie to drażni. Jestem za tym żeby tu wprowadzć rządy autorytarne/ totalitarne i zorbić porządek z tą ciemną masą.... Drastycznie ale taka jest prawda. Inaczej się nie da.... No chyba, że jakaś wojna się szykuje... może się Polacy ogarną

Offline

 

#30 2010-10-05 17:13:09

 K.V.A.

Moderator

8994786
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 735
Punktów :   

Re: Nachlani Sarmaci o swoich czasach

Właśnie. To jest to. Polacy widzą tylko cudze wady, a później jak wszystko jebnie to nagle wywalają oczy, ale jak to? przecież było dobrze. Do działania i myślenia pobudza nas tylko nagły a potężny impuls. Wtedy jest wybitnie, bo trzeba coś szybko zrobić, żeby można było do swawoli i zamroczenia wrócić, bo to przyjemniejsze.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.yumyum.pun.pl www.gpoke.pun.pl www.tibia22.pun.pl www.help-forum.pun.pl www.chaotic.pun.pl